Opublikowany 9 maja 2026

Autorytety prawnicze sięgnęły bruku | Niezalezna.pl
WYWIAD. Zybertowicz: Donald Tusk dostarczał tlenu postkomunistom
Opublikowany 30 kwietnia 2026
WOLNY CZŁOWIEK
Trump – bohater Heglowski czy architekt wolności? Refleksja nad wielkością, która nie liczy się z układami
I właśnie ta świadomość własnej roli w wielkim teatrze historii czyni go jedynym w swoim rodzaju. Bo ileż to polityków na świecie jest naprawdę wolnych? Większość to marionetki – zależne od sondaży, od partyjnych oligarchów, od interesów biznesowych, od rodzinnych układów, od lobbystów i od strachu przed jutrzejszym dniem. Mówią o niezależności, ale ich decyzje są zawsze kalkulacją: co przyniesie głosy, co nie rozdrażni mediów, co nie zaszkodzi reelekcji.
Trump jest inny. W drugiej kadencji nie musi już zabiegać o nikogo. Nie odpowiada przed wyborcami – bo nie będzie już kandydował. Nie jest dłużnikiem partii – bo nigdy od niej nie zależał, to ona zależała od niego. Nie musi spłacać żadnych długów – ani finansowych, ani politycznych. Spełnił się jako człowiek, jako biznesmen, jako prezydent. Stoi już „blisko drugiej strony”. I właśnie dlatego może sobie pozwolić na luksus, o jakim inni mogą tylko marzyć: decydować według sumienia, a nie według interesu.
Ta postawa – postrzeganie siebie jako postaci historycznej – nie jest próżnością. To miara. Trump patrzy na siebie z perspektywy, w której już „umarł, a żyje”. Wie, że historia nie ocenia po sondażach ani po notowaniach na Wall Street. Ocenia po tym, co zostało zmienione. I zmienia świat z siłą woli, o jakiej pisał Hegel w swojej triadzie bohaterów epoki: Aleksander, Cezar, Napoleon – ci, którzy łamali normy, by pchnąć historię naprzód. Trump nie czytał Hegla, ale nie musiał. Żyje tą koncepcją. Ktoś podał mu fragment tekstu, ktoś wspomniał o tym na imprezie w Mar-a-Lago – i to wystarczyło. Bo prawda ta jest prostsza niż filozofia: wielkość rodzi się nie z książek, lecz z czynów.
A czyny mówią same za siebie. Jeszcze rok, dwa z okładem temu słyszeliśmy echo legend o „niezwyciężonej” Rosji, o Chinach jako nowej potędze, która miażdży Zachód, o dyktaturach na Kubie, w Wenezueli, Iranie i Syrii, które czuły się bezpiecznie. Rosja rozdawała karty w Afryce, Grupa Wagnera dyktowała warunki, dżihadyści napierali.
Minął rok prezydentury Trumpa 47. I świat wrócił do normy. Dyktatury w Syrii, Wenezueli i na Kubie przestały istnieć – lub ich koniec jest już tylko kwestią czasu. Chiny, które groziły Tajwanowi, dziś drżą na wieść, że Japonia porzuciła pacyfizm. Potęga Rosji została złamana – kryzys gospodarczy zepchnie ją na dekady w zacofanie. Wojna na Ukrainie? Dawno by o niej zapomniano, gdyby Europa słuchała Trumpa.
On jeden odwrócił wszystko. Nie obietnicami. Siłą woli i jasną wizją.
Na arenie krajowej buduje pomniki – dosłownie. Złote sale, kolumny korynckie, łuk triumfalny, monety challenge coin przyklejone do drzwi Gabinetu Owalnego. Dla krytyków to megalomania. Dla tych, którzy rozumieją symbolikę – to znak, że przywódca myśli kategoriami trwania. Nie na jedną kadencję. Na wieki.
A Europa? Trump patrzy na jej przywódców – na to „przedszkole”– z cierpliwością, która budzi podziw. Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Wielka Brytania – dzieci, które bawią się w wielką politykę, podczas gdy świat płonie. O takich ludziach Józef Piłsudski kiedyś bardzo celnie się wyraził („Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić.”). Trump jednak znosi ich dziecinadę. Bo wie, że jego misja jest większa. Nie musi ich przekonywać. Wystarczy, że działa. I działa skutecznie.
Czy jest wielki jak Aleksander Macedoński czy Czyngis-chan? To osądzi historia. Ale jedno jest pewne: podąża ich śladem. Nie liczy się z układami. Nie boi się łamać konwenansów. Zmienia świat według własnej wizji – wizji, w której cywilizacja Zachodnia znów decyduje o obliczu globu. Nie dlatego, że jest doskonały. Lecz dlatego, że jest wolny.
I właśnie ta wolność – wolność człowieka, który niczego nikomu nie zawdzięcza – jest jego największym atutem. W świecie, w którym prawie każdy przywódca jest czyimś dłużnikiem, Trump stoi sam. Stoi przed historią. I przed Bogiem, którego autorytet zawsze podkreślał jako jedyny niekwestionowany. Dlatego gdy patrzy w lustro, nie widzi zwykłego polityka. Widzi postać, która zapisze się w annałach. I my – ci, którzy to rozumieją – wiemy, że ma rację.
Bo wielkość nie rodzi się z kompromisów. Wielkość rodzi się z wolności. A Donald Trump jest dziś najbardziej wolnym człowiekiem na świecie.
Źródło: Republika
…Dla Polski oznacza to konieczność wyboru między dwoma biegunami: umacnianiem więzi z USA albo dostosowywaniem się do nowego, bardziej zintegrowanego militarnego kręgu europejskiego, w którym dominację będą mieli Niemcy, mający odmienne interesy od Polski….
Opublikowany 26 kwietnia 2026

,,Cały wolny świat jednoczy się dziś w potępieniu próby ataku w Waszyngtonie. Polska stoi w pełnej solidarności z Ameryką” napisał Donald Tusk
próby ataku w Waszyngtonie..???
Aaaa, rozumiem, chodzi o atak na Pana Prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa w Waszyngtonie , na pewno to miał na myśli Tusk
Opublikowany 24 kwietnia 2026
Alarm Tuska: „Rosja może zaatakować w ciągu miesięcy”

„w ciągu kilkuset miesięcy”
– kretyn
Opublikowany 12 kwietnia 2026
TRUMP..
….„Ogromna liczba całkowicie pustych tankowców, niektóre z nich największe na świecie, zmierza w tej chwili do Stanów Zjednoczonych, aby załadować najlepszą i »najsłodszą« ropę (i gaz!) na świecie. Mamy więcej ropy niż dwie kolejne największe gospodarki naftowe razem wzięte – i to lepszej jakości. Czekamy na was. Szybka realizacja zamówienia!” – napisał Trump w platformie Truth Social. ( polityk/Biznesmen)
Jego wpis pojawił się w momencie, gdy delegacje USA i Iranu spotykają w Islamabadzie z pakistańskimi mediatorami w sprawie trwałego zakończenia wojny. ( Polityk/biznesmen)
Trump powiedział na początku tego tygodnia, że Iran nie powinien pobierać opłat od tankowców przepływających przez zablokowaną cieśninę Ormuz. Jej zablokowanie przez Iran w reakcji na rozpoczętą 28 lutego amerykańsko-izraelską operację zbrojną przeciwko temu krajowi, przyczyniło się do znaczących zakłóceń w dostawach ropy, a w efekcie do wzrostu jej cen. ( POLITYK )
Nie jest Papieżem , nie jest altruistą ,nie jest lewakiem ,nie jest przekupny ,chciwy, pazerny na kasę której mu ,,brakuje’’ ,uległy, nie podlega naciskom, nie jest święty i nie jest geniuszem ,czyli nie jest jak większość znanych nam polityków ALE żaden ze znanych nam polityków nie dorasta, Rozumem Mądrością i Sprytem, mu do pięt , o różnych Wenezuelczykach , Kubańczykach , itp. nie wspominam
W stolicy Pakistanu Islamabadzie zakończyła się w nocy z soboty na niedzielę pierwsza część rozmów pokojowych delegacji USA i Iranu. Irański rząd na platformie X napisał, że negocjacje będą kontynuowane mimo różnic, które nadal istnieją między stronami. Do kolejnego spotkania ma dojść w niedzielę.
Także według irańskiej agencji Tasnim w negocjacjach wciąż pozostają poważne różnice między stanowiskami delegacji USA i Iranu. Podobną informację podała agencja Fars, powiązana z Korpusem Strażników Rewolucji Islamskiej.
Cdn
Wesołych Świąt Wielkiej Nocy!
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych spokoju, nadziei i radości.

Opublikowany 31 marca 2026
Czy wiecie ze Żona Pana Szymona Hołowni była pilotką MIG 29 , ja też w latach sześćdziesiątych miałem pilotkę i zawsze było mi ciepło w głowę …
Opublikowany 13 marca 2026
Opublikowany 13 marca 2026
Opublikowany 12 marca 2026
Z motyką na słońce
Opublikowany 10 marca 2026
Odór z Mercosuru | Niezalezna.pl
Opublikowany 7 marca 2026
Opublikowany 4 marca 2026
Wielki entuzjazm po propozycji SAFE 0%. „Szach-mat prezydenta!”
Opublikowany 19 lutego 2026
Cokolwiek powie Marta Nawrocka, będzie ofiarą ich hejtu!
Opublikowany 14 lutego 2026
Opublikowany 11 lutego 2026
Opublikowany 4 lutego 2026
Opublikowany 2 lutego 2026
Czy Pracownik niemieckiego portalu wydawanego w Polsce, o nazwisku Stankiewicz, zostanie hieną Roku ???
Opublikowany 30 stycznia 2026
Opublikowany 30 stycznia 2026
Tusk myśli poniemiecku…, czy posowiecku…
Opublikowany 22 stycznia 2026
Ursula i jej polityka muszą odejść!
Opublikowany 10 stycznia 2026
Rząd Tuska działa na korzyść polskiego rolnictwa.
…ujawnił na X, że rząd Donalda Tuska zabezpieczył tylko dwa polskie produkty przed podróbkami w ramach umowy z Mercosur.
Chodzi o dwa gatunki alkoholu: Polską Wódkę i Żubrówkę.
A reszta krajów UE zabezpieczyła w ten sposób 342 rodzaje produktów żywnościowych…
Opublikowany 16 stycznia 2026
„Sikorski wpycha nas w niemiecki scenariusz konfliktu z USA”
Opublikowany 13 stycznia 2026
Europejska przyszłość rolnictwa i rozwój chorób ….
Opublikowany 9 stycznia 2026
Tusku , posłuchaj , nie brzydka , nie głupia , może na doradczynię dla Sykorskiego ….
Życzenia na 2026 rok

Życzmy sobie na 2026 rok:
wyzdrowienia i zdrowia,
wolności nie wkraczającej w naszą wolność,
miłości do bliźnich,
tolerancji dla innych, ale też innych równie tolerancyjnych,
mądrych wyborów,
Polski w Polsce.
Opublikowany 29 listopada 2025
Uzależnienie od urządzeń mobilnych groźniejsze niż sądzono – wGospodarce.pl

Opublikowany 23 listopada 2025
Złoto Glapińskiego. Kolejne 15,5 tony w skarbcu NBP – wGospodarce.pl
Opublikowany 19 listopada 2025
Marsz Niepodległości to porażka środowiska „ośmiu gwiazdek”
Opublikowany 11 listopada 2025
11 Listopada – Święto Niepodległości
„Krwi nie wołamy, zdobyczy nie chcemy, nie chcemy mordów, do łupiestw niezdolni, Tylko Ojczyznę odzyskać pragniemy, tylko być wolni!”
– z pieśni konfederatów barskich
Opublikowany 10 listopada 2025
Opublikowany 7 listopada 2025
Mocna riposta prezydenta Nawrockiego na atak Tuska!
Opublikowany 6 listopada 2025
CZY każdy powinien udowodnić swoja niewinność ,
CZY może każdemu trzeba udowodnić jego winę…., a może areszt ,,wydobywczy ‘’ na 6 lub 12 miesięcy bo trzeba ,,lekko’’ nagiąć prawo i udowodnić bo tak BARDZO SIĘ CHCE udowodnić …..
Sędzia Piwnik: To nie Ziobro ma udowadniać swoją niewinność
Opublikowany 3 listopada 2025
„inwestycje w moce farm fotowoltaicznych są ogromne, a popyt jest stały”
Opublikowany 31 października 2025
gen. Jennie Carignan, dowódca Kanadyjskich Sił Zbrojnych (CAF), rozpłakała się publicznie w Ottawie
Opublikowany 31 października 2025
Gdyby nie on, nie mielibyśmy Tatr, Zakopanego i Morskiego Oka.
Opublikowany 30 września 2025
Z serii Ameryka
Trump kończy z polityczną poprawnością w wojsku
Opublikowany 30 września 2025
Mocne słowa Hegsetha do generałów: „Koniec z tym g***e!”
Opublikowany 24 września 2025
Fatalne oblicze umowy UE-Mercosur. „Będziemy kupowali czołgi Putinowi” | Filary Biznesu
Opublikowany 23 września 2025
Co oni chcą od tego Pana Sykorskiego ?
Teraz będą zarzucać Panu Sykorskiemu że to idiota , albo ruski człowiek , mój kolega chrzani że to celowo że ,, hej bracia kacapy ogłosiliśmy że to wasz dron , ale zaraz wyjdzie że to nasza rakieta z Amerykańskiego samolotu i śmiech będzie na cały ONZ .. i że teraz Rosja może przysyłać nam drony aitakwszyscybędąmyśleli że to z Polskiego samolotu ‘’ No ten mój kolega przesadza , on to chyba nie lubi naszego Pana Sykorskiego
Rosja drwi sobie w ONZ ze sprawy domu w Wyrykach!
Opublikowany 20 września 2025
Czytasz i Wiesz Więcej
PRZESMYK SUWALSKI … Od lat w polskich i europejskich mediach to ,,intrygujący Polaków temat ‘’ , coś tam słyszałeś i już się obawiasz – Rosjanie zabiorą kawałek Polski żeby odciąć L, Ł i Estonię od NATO .
NIE MOŻNA nam Polakom sprzedać większej bzdury .
Rosjanie mają setki km granicy z L, Ł i Estonią ,
Rosjanie zawsze OBAWIALI się że NATO pod byle pretekstem zabierze im KRÓLEWIEC , a oni przecież mają tam największe złoża BURSZTYNU – i tylko to ma dla Ruskich wartość .
Ruskie wiedzą że ich atak na L , Ł i Estonię to Rosyjska KLĘSKA – przecież NATO i cała Skandynawia poczują się zagrożone …
Ruskie nie potrzebują żadnego przesmyku Suwalskiego ,
Ruskie celowo skupiają UWAGĘ na tym temacie żeby odsunąć od siebie myśl że NATO zabierze im KRULEWIEC który nie ma poza BURSZTYNAMI żadnej dla nic WAGI .
Ruskie świetnie opanowali wszystkie rodzaje PSYCHOLOGICZNEJ wojny i karmią nas cyklicznie ,
A im bardziej czują się bezsilni lub zagrożeni tym bardziej nas karmią , teraz także przychodzą im z POmocą niektórzy nasi mniej lub bardziej ,,doświadczeni ‘’ POlitycy
POmyśl , co może im dać wygrana z Ukrainą … i POmyśl co może im dać jakiś przesmyk Suwalski … obwód Królewiecki to jedno z większych na świecie skupisk militarnych ATRAP/MAKIET….
POmyśl , na mazurach wzdłuż granicy z Obwodem (?) Królewieckim jest ponad 2000 tysiące jezior , bagien, rowów, wzniesień …
MAZURY TO NAJBEZPIECZNIEJSZY REGIO POLSKI
Ps; dla Rosjan nie ważne są Chiny , Azja, Afryka, Ameryka Południowa i inne , dla nich najważniejszy jest Przesmyk Suwalski … niedlaidiotów ….
ALE można i tak Odlot! Michalik: Trump to sojusznik Putina i wróg Polski
Opublikowany 28 sierpnia 2025
Platforma Obywatelska ostro „pojechała” Goebbelsem
Opublikowany 18 maja 2025
Aby pokazać, jak istotne jest tu zagrożenie, przypomnijmy, że na początku lat 90. kraje stanowiące dziś UE miały ok. 23-procentowy udział w globalnym PKB, obecnie zaś wskaźnik ten wynosi tylko ok. 14 proc. 15 lat temu unijny PKB był na poziomie bliskim PKB Stanów Zjednoczonych, a dzisiaj stanowi on jedynie połowę swego amerykańskiego odpowiednika….
Przykładów rozwojowych zapóźnień w Unii jest masa – Francja na przykład będzie miała w przyszłym roku dwa razy większy deficyt budżetowy, niż dopuszcza to strefa euro,
A ilustracją problemów, w Niemczech może być fakt przeniesienia się z tego kraju do Stanów Zjednoczonych 3,5 tys. ważnych gospodarczo firm, niewidzących w Europie perspektyw rozwojowych.
Innym dowodem fatalnych perspektyw stojących przed europejską gospodarką są dwukrotnie większe w USA niż w UE wydatki firm technologicznych na badania i rozwój….
ŁUNJA….
Co się zbiera najpierw gdy zaczynają się żniwa? Najpierw zbiera się plenum partii. (łunii)
Zamilcz, mały człowieku. Płacisz niewielką część kosztów. I nie ma substytutu dla Starlink
Tak Elon Musk odpisał naszemu anty Amerykaniście, Radeczkowi Sikorskiemu, jednocześnie wyjaśniając że jest w błędzie, icoNATO jego Urocza Małżonka Anne A.?
Skrzywdzona i płaczliwa Europa
Tym razem w TVN24 cała prawda…
Czy Ukraińcy mają już dość wojny bez końca, czy w przyszłych Wyborach zagłosują na Zełenskiego
Wziął i się popłakał, a unijni oficjele bili mu brawo. Kuriozalne zakończenie monachijskiej konferencji
Warto przeczytać! Morawiecki: Konieczne jest przebudzenie
2015 r. Porozumienie Mińskie – Rosja Ukraina Francja i Niemcy = ambicje mieli.. , pogadali sobie 15 goooodzin….
Gospodarz rozmów prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenka podkreślił po zakończeniu obrad, że ich uczestnicy to „zuchy”, bo „kwestie wojny i pokoju decydują się przez całe miesiące, a tu udało się osiągnąć porozumienie o zakończeniu wojny w ciągu zaledwie 15 godzin„…, łura, łura, łura
Ta historia bez rezultatu – POKOJU z 2015 roku się nie powtórzy, Prezydent USA nie pozwoli żeby były cztery głosy w tym dwa zbędne, o Pokoju zdecydują Rosja/Ukraina, Ameryka będzie Gwarantem, ALE negocjacje mogą potrwać tygodniami
Sekretarz obrony USA Pete Hegseth, który przybywa z wizytą do Polski, w piątek spotka się w Warszawie z prezydentem Andrzejem Dudą, a także z wicepremierem, ministrem obrony narodowej Władysławem Kosiniakiem–Kamyszem…..
Ps; z W.K.Kamyszem chyba po to żeby go skłonić do dymisji
Energii z OZE mamy o wiele… za dużo
Kolejna ofiara antropocenu? Tak wygląda transformacja energetyczna na Mazurach Garbatych
Jego, Donka, Polska Prezydencja …
To, co robi Tusk ze swoimi koleżankami i kolegami to całkowite przeciwieństwo liberalizm….
Olecko Wita Przyszłego Prezydenta Rzeczypospolitej Pana Karola Nawrockiego
Panie Prezydencie Warszawy @trzaskowski_, czy da się zdroworozsądkowo wyjaśnić wydanie przez Pana, aż 700 mln zł na budowę prostego budynku muzeum sztuki? Ks. Olszewski w tym samym czasie, w Warszawie, postawił wielki budynek centrum pomocy za 60 mln zł. Dlaczego koszt metra kwadratowego Pańskiej inwestycji był wyższy – nie o 10%, ale aż o 1000%?! 10 razy więcej za metr kwadratowy?! Wyjaśni Pan to w sposób, który nie ośmieszy idei zdrowego rozsądku? I kto powinien usłyszeć zarzuty niegospodarności – ksiądz czy jednak Pan?

Życzmy sobie na 2025 rok:
wyzdrowienia i zdrowia,
wolności nie wkraczającej w naszą wolność,
miłości do bliźnich,
tolerancji dla innych, ale też innych równie tolerancyjnych,
mądrych wyborów,
Polski w Polsce,
oraz Pokoju Narodowi Ukraińskiemu.
Red. Michał to lizus i ,,dupek’’ zawsze tak uważałem. Piotr
TVN to nie tyle telewizja, co narkotyk, alkohol i trucizna
Uśmiechnięta POlska PO roku rządów PO/PSL
Mister Gaffe z Chobielina.Aż strach pomyśleć,co będzie dalej

OSTATNIE POKOLENIE

Róbta co chceta i końca nie patrz ta, Dedykowanetymwnuczkom mającym pastylki przed i PO, mającym głos wyborczy od 16 roku życia, mającym pracę przy szparagach.., rozumiejącym konieczność poddania się eutanazji z powodu braku pokolenia które opłaci ich emeryckie życie ….
PS:
To takie potworzyce*

dzisiaj tworzą waszą przyszłość…, ich już nie będzie, wymrą naturalnie na swoich wielo tysięcznych Euro emeryturach a Wy..? wy nie będziecie rodzić dzieci i będziecie poddawać się eutanazji żeby według ich debilnej odkrywczości ratować świat przed zagładą, przed CO2
*są ich setki w ełurotuskoparlamencie
Polacy dostaną REPARACJE.
Donald Tusk porozumiał się z Kanclerzem Niemiec Olafem Scholz i PKW w sprawie reparacji dla Polaków, REPARACJE zapłaci Polakom PIS.
Czeka was ZIELONY NIEŁAD ..wiatraki, lusterka to nie ZAROBKI to tylko chwilowe DOTACJE..
100 lat temu zmarł hr. Zamoyski. Cały majątek zapisał Polsce (wpolityce.pl)
Polski Sejm składa gratulacje Prezydentowi Stanów Zjednoczonych Ameryki

Brawo Tusk/Sikorski, Boguś Klich na Ambasadora w USA
Trwa Marsz Niepodległości, zauważyłem że nie wszyscy urodzeni w Polsce, w Warszawie w nim uczestniczą, brakuje mi Tuska, Sikorskiego, Trzaskowskiego, Hołowni.., kolega mówi że oni są podległymi, ale nie chciał zaostrzać rozmowy i nie powiedział komu podległymi są …
Współczujmy lemingowi! | Niezalezna.pl
